Vinná kuchařka - přední stránka

Víno ve sklence a na talíři

Potřebujete rychle připravit teplou večeři? Chcete servírovat rodinný oběd? Nebo pozvat přátele na party? Ve vinné kuchařce Víno ve sklence a na talíři najdete vhodné pokrmy i s ideálním vinným doprovodem.

Unikátní vinná kuchařka obsahuje 76 receptů na pokrmy s vínem a k vínu, které si můžete vychutnat každý den.

Kuchařku napsala zkušená novinářka a editorka kuchařek Kristina Šemberová. V oboru gastronomie a vína se pohybuje přes deset let, edituje kuchařské knihy Zdeňka Pohlreicha a Kateřiny Winterové, s kterou spolupracuje na televizním pořadu Herbář. Je spoluautorkou kuchařek Sladká první republika o prvorepublikových sladkostech.

Vína k pokrmům doporučuje Tomáš Brůha, jeden z nejlepších českých someliérů a trojnásobný vítěz soutěže Bohemia Sekt Trophée.

V úvodní části knihy se naučíte se jednoduché triky, jak víno s pokrmy kombinovat. Zároveň se seznámíte s historií i současností vinařství u nás.

Koupit

Brusinková paštika s hruškami

Paštika se na party nikdy dlouho nezdrží. Přímo magicky ji to táhne k vínu, zatímco ostatní pohoštění trpělivě čeká na svůj okamžik. Příprava domácí paštiky je velmi snadná a rozhodně se vyplatí, protože přesně víte, co jste do ní dali. Pokud ji nechcete péct, nechte ji ztuhnout ve formě v lednici. Dno formy vyložte plátky hrušek a zakápněte je vínem.

Počet porcí a doba přípravy:

4–6 porcí

1½ hodiny

Věnec s vinnou klobásou

Kdo by nemiloval vinnou klobásu? Opečená a stočená jako had se na některých místech naší republiky podává na Vánoce s bramborovým salátem. Schovaná v listovém těstě se může stát rychlou večeří nebo večírkovým hitem kdykoliv během roku. Spojení křupavého těsta, delikátní voňavé klobásy a ostřejšího špenátu je totiž silně návykové.

Počet porcí a doba přípravy:

4–6 porcí

50 minut